Предлага се в определени зони като паркове и градини скоростта на тротинетките да се ограничи софтуерно чрез GPS до 4 км/ч
В София вече има 4 екипа, които ежедневно линейно контролират трафика. Влизайки в потока от автомобили, установяват нарушители и ги отстраняват от движението.
Това обясни пред БНР Карлос Контрера, председател на транспортната комисия в Столичния общински съвет. Иначе по думите му екипите общо за столицата са 15.
Контрера уточни, че още 200 полицаи ще бъдат разположени по улиците на София от 9 юни. Те обаче ще изпълняват и доста функции с патрулно-постовата дейност, тоест чисто охранителни.
Тези 200 души по-скоро ще подпомогнат работата на районните.
Има поне 30 кръстовища, оборудвани с камери за преминаване на червен сигнал, изтъкна още той.
Относно нарушенията, регистрирани от общинските камери, Карлос Контрера посочи, че системата е много тромава, оператор сваля сигнала, праща го до Пътна полиция в София, всичко това се прави ръчно, затова призова&
МВР да направи промени в техния софтуер, за да им дадем дистанционен достъп.
Правят се опити да се въведе регулация за електрическите тротинетки, най-вече касаеща скоростта на придвижване, поясни Контрера. Идеята е в определени зони като паркове и градини софтуерно чрез GPS тя да се ограничи до 4 км/ч. Той добави, че в пешеходните зони има блъснати граждани.
Има и предложение за конкретни точки, където тротинетките да бъдат паркирани, така че да не са безразборно разхвърляни из целия град и да не се получава „гора от тротинетки“ на определени места, каза Карлос Контрера.
Повече по темата чуйте в звуковия файл >>>