Спекулата с цените трябва да бъде наказвана и държавата да респектира всички големи търговски вериги, които печелят на гърба на българските граждани чрез безумни надценки.
Това заяви в ефира на България 24 главният секретар на ВМРО Юлиан Ангелов.
Цените на основни хранителни продукти в България са по-високи от цените във всички останали европейски държави. А това е необяснимо и нелогично, имайки предвид, че у нас трудът е по-евтин и разходите са по-малко, допълни той.
Явно в настоящата ситуация търговците са решили да правят супер печалби на гърба на хората. Според мен българите трябва да ги накажат, като спрат да пазаруват в големи количества. Ако спре да има голямо потребление, и цените ще паднат надолу, смята Ангелов.
Той напомни за предложението на ВМРО да има таван на надценките и закон за спекулата. Даде пример за един и същ продукт, чиято цена в голяма верига супермаркети е почти двойна, отколкото в селско магазинче. Според него служебното правителство се опитва да овладее покачването на цените, но неуспешно. Юлиан Ангелов се възмути, защото някои надценки от производител до краен потребител достигат да 70-100%.
Още акценти от интервюто:
– Борисов не каза случайно, че ходи често при Херо Мустафа – спасява се от Магнитски.
– Трябва ли да подаде оставка министърът на МВР заради загиналите нелегални имигранти?
– Защо е пуснат на свобода без всякаква съдебна санкция човекът, който преби българина в северна Македония Християн Пендиков?
Вижте повече във видеото >>>