Доц. Милен Михов: Хората във Велико Търново искат да видят промяна, но не по цвят, а по работа
Преди повече от години моята обществена ангажираност започна като общински съветник от ВМРО във Велико Търново, сподели в „Още от деня“ по БНТ доц. д-р Милен Михов, кандидат за кмет Велико Търново. Затова и е логично на тези местни избори да се кандидатира за кмет. В момента той е народен представител.
Различен е ангажиментът на двете нива – кмет и депутат. Институцията на кмета трябва да е лишена от партийна оцветеност. Тротоарите не са червени или сини, те си или здрави, или разбити, обясни Михов.
Хората във Велико Търново искат да видят промяна, но не по цвят, а по работа.
Виждахме царе, генерали, а сега и един нов шут иска да ни оправя… Хората искат конкретни действия, прагматични решения. ВМРО и моят екип сме хора сме изградили собствена кариера и сме доказали, че можем да работим честно и откровено, декларира доц. Михов.
Запитан какво ще е първото нещо, което е направи като кмет, кандидатът на ВМРО посочи, че вече уж на шега е заявил, но наистина ще разпореди да бъдат отпушени две шахти. Той обясни:
В момента шахтите са замазани с асфалт, но се намират на такива места, където се събира вода от целия квартал над централната част на града. При всеки дъжд, заради това, че са замазани, вода се стича по цялата централна улица „Васил Левски“.
Но като изключително важен въпрос Михов открои, че липсва стратегическо планиране за община Велико Търново.
Той се обяви за обновяване и подобряване на транспортната схема на града, която не е пипана от десетилетия.
Видими са проблемите на Търново – трафика, презастроявянето, паркирането. Затова трябват нови правила за изготвяне на нови планове, с нова визия. Досега работата на парче поражда проблеми, заяви кандидатът на ВМРО и даде пример с ремонта на площада на Царевец. Звучало е хубаво и е било в началото, но се е оказал нефункционален, червения гранит и делвите са се изпочупили. Днес туристическите автобуси трябва да спрат в нарушение, за да свалят туристите, а фуникулярът се е оказал с размерите на душ кабинка, която може да поеме 3-4 човека и така се е оказало, че е необходим минимум час време, за да се качи цяла група туристи.
По думите на Михов досега общината не се е справила да използва нужните инструменти за запазване на къщите в старата част на града, които са част от културно-историческото наследство. Повечето сгради са частна собственост, но има механизми, по които общината може да помага, посочи той и допълни, че старият град е жив квартал – с хора, които живеят там и се нуждаят от добър достъп, сметосъбиране и т.н.