Ще остане ли район „Красно село“ заложник на политическия инат? Три поредни сесии Общинският съвет не може да избере временно изпълняващ длъжността кмет на района. Логиката сочеше, спечелилите изборите от Демократична България да излъчат кмет, но предложението им за общинския съветник Борис Милчев няма как да събере подкрепа, заради противоречивата му биография.
Това написа във Фейсбук профила си общинският съветник в СОС и председател на групата на „Патриоти за София“ Карлос Контрера.
На моето предложение за кмет бе да бъде избран общинският съветник Грети Стефанова (бивш зам.-кмет по образованието на района, настоящ общински съветник и председател на групата на Демократична България в СОС) пак се получиха обструкции, че даже и отвод. Предложението на БСП също беше отхвърлено, защото очевидно няма как ГЕРБ, ДБ и ВМРО да гласуват за социалист начело на района, информира той.
Единственото предложение, което събра гласове (30) беше на арх. Румен Русев, който е заместник-председател на СОС и е избран от гражданската квота на партийна листа, т. е. не е партийно обвързана с нито една политическа формация. Той има и предимството, че е бил заместник-кмет и кмет на район „Младост“, запознат е с характера и особеностите на административната работа и има достатъчно опит, пише Контрера.
Затова с колегата общински съветник Борислав Иванов внасяме доклад отново с кандидатурата на арх. Румен Русев с надеждата, че в крайна сметка политическите групи, макар и не с пълно мнозинство, ще подкрепят тази кандидатура. Скоро ще започне трети месец, в който район „Красно село“ е без кмет, преписките се струпат, гражданите се оплакват от мудна работа или липса на работа на администрацията. Недопустимо е това положение. Също така с проекта за решение възлагаме извършване на финансова проверка на работата на района и изискваме информация за висящите и забавени административни преписки от времето на районния кмет Росина Станиславова, категоричен е Карлос Контрера.