spot_img
НачалоБлогВеселинов: Тепърва Северна Македония има да преоткрие своето истинско минало

Веселинов: Тепърва Северна Македония има да преоткрие своето истинско минало

Тепърва Северна Македония има да преоткрие своето истинско минало.

Тепърва Северна Македония има да преоткрие своето истинско минало. И това е заслуга на ветото, което ѝ наложихме за започване на преговори за ЕС. Страстите в България се успокоиха, а гражданите подкрепят позицията ни за Северна Македония. Страстите в съседката ни не са спирали. Македония има да преоткрие своето истинско минало.

Това заяви в сутрешния блок на БНТ депутатът от ВМРО Искрен Веселинов. 

България бе последователна в политиката и позицията си към Скопие, но и бяхме много толерантни. Правителството взе правилна позиция и ще я защитава, каза още той.  

Три десетилетия ние се движихме по линията на компромиса. Имайки ги за най-близките хора, за най-близкия народ ние допускахме компромиси, компромиси, компромиси. Ако бяхме допуснали този последен компромис, мисля, че те никога нямаше да се върнат към дебата за миналото, каза депутатът.

Искрен Веселинов напомни и какво е поискала България от Северна Македония, за да започне преговори. Това, което страната ни е поискала, е да има още една преговорна глава за добросъседство. Да има ясна пътна карта и

да имаме в лицето на Република Северна Македония един приятел и съюзник

в Европейския съюз, а не държава, която гради своята идентичност на основа антибългаризъм, обясни Веселинов. Той смята, че това, което се иска, не е много. Изрази задоволство, че има политици в Македония, които гласно са заявили подкрепа за българската позиция.

Репресията към България е дълго наслоявана у македонците, допълни депутатът. 

Няма драма с темата език, категоричен бе Искрен Веселинов. 

Нашите искания към Северна Македония са много по-скромни от тези на Гърция – нямаме желание за смяна на името на държавата им, а признаване на една историческа истина, разкри Веселинов. 

Той посочи и парадоксите в съседна Македония:

Виждаме как една уж дясна партия ДПМНЕ прави протести в защита на югоносталгизма. В защита на комунистическите догми, които са ковани десетилетия.

Народният представител коментира и Бюджет 2021 г.:

Това е социален бюджет, който изпълнява обещанията за повишаване на доходите и пенсиите, каза той. 

Вижте целия разговор във видеото >>>

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ