spot_img
НачалоНовиниВМРО ремонтира паметник на Дилбер Илия

ВМРО ремонтира паметник на Дилбер Илия

Неговото име е неразривно свързано с това на ВМРО. Името на Организацията пък насочва към неговата личност. И двете имена ни изпълват днес с преклонение, възторг и вдъхновение за българолюбиви дела.
На 19 януари се навършиха 143 години от рождението на Даме Груев –  български революционер, деец на българското национално-освободителното движение в Македония и Одринско, един от основателите и идеолозите на ВМОРО.
Почти век и половина измина от деня, в който една силна и горда майка е дала на България и на делото за обединение на българите „Волята на Организацията“ – Даме Груев.
Днес ние сме длъжни да си спомним какво е неговото дело и неговата крайна цел, а именно обединението на родината. 120 години след като беше създадена ВМРО, ние трябва още по-силно да се борим с враговете на българщината, които освен външни биват и вътрешни.
Най-важното е да запомним, че всяка наша постъпка трябва да бъде малка крачка към успеха. И дано някой ден видим България силна и обединена, такава, каквато искаха да я видят нашите герои.
Дълбок поклон пред делото и саможертвата на героя!
*В материала са използвани словата на двама от членовете на младежката организация на ВМРО – София – Асен Николов и Цветан Александров. 

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ