spot_img
НачалоНовиниАнгел Джамбазки: Либия не е държава, а разградена територия

Ангел Джамбазки: Либия не е държава, а разградена територия

Из заглавие на новините
Специален коментар на заместник-председателя на ВМРО И евродепутат Ангел Джамбазки за „Лентата.ком“ 
Статистиката на Евростат показва, че държавата ни е отговорила положително на най-голям процент от исканията за бежански статут.
Близо на 93% от поисканите бежански статути е отговорено положително.
Това, на фона на имигрантското цунами, което заля Централна Европа последната седмица, е силно притеснително. Защото според т.нар. европейски регламент Дъблин 2 (4 Пакет от споразумения за реадмисия на лица, нелегално преминали външните граници на държавите-членки на ЕС, подписани в Дъблин през 1990 година) при установяването на нелегално преминаване на някоя от външните граници се извършва т.нар. регистрация.
Тя включва фотографиране на лицето, снемане на пръстови отпечатъци, антропометрични данни и прочее. Тези данни се снемат и лицето се регистрира, защото според същото споразумение, тези които са получили бежански статут при тази процедура, ако бъдат заловени или установени на територията на друга държава-членка, следва да бъдат върнати в държавата на първата регистрация.
Никой не може да каже колко от получилите статут на бежанци и съответно регистрирани в България се мотаят из останалите държави-членки. На няколко пъти Германия заплаши да ни „върне“ няколко хиляди от тях. Излизаха новини ту за 7 хиляди, ту за 5 хиляди, ту за 8 хиляди. При всички положения, ако останалите държави-членки решат стриктно да спазват разпоредбите на Регламента Дъблин 2, ще започнат да ни „връщат“ десетки хиляди хора.
И тук ще рухне „мантрата“ на гнилите либерали и грантовите правозащитници, които безотговорно твърдят „дайте да ги приемем, те не искат да стоят тук, ще бягат на Запад“. Те може и да бягат, но Германия очаква на своя територия около 1 млн. имигранти. И слушайки изявленията на канцлера Меркел по отношение на имигрантите и бежанците, много е вероятно Германия да реши да бъде стриктна и да изпълни дословно общностното право.
И това на фона на новината, че първолаците в България ще бъдат наполовина по-малко от миналата година. Защото много родители са емигрирали и са взели децата си със себе си.
Какво правят държавите в нашето положение?
Гърция, например, от около половин година и повече, не регистрира никакви мигранти. Просто ги приема, транспортира ги по най-бързия начин и ги натриса на Македония. Пък оттам – да се оправят.
Следващата държава-членка на ЕС по т.нар. Балкански път е Унгария. Която ударно строи ограда по границата си със Сърбия.
Това създава осезаемата опасност този поток да бъде насочен към нас и през Македония и през Сърбия.
Какво трябва да направим ние, при това по най-бързия начин? Да довършим защитното съоръжение по границата с Турция, основен трафикант на нелегални имигранти от Африка и Близкия Изток към Европа.
Да проектираме и планираме подобни съоръжения и по останалата част от южната и западните си граници.
Да изнесем всички „центрове“ за бежанци и имигранти с необходимата инфраструктура на самата граница.
И там на място да бъде установявано кой има право да получи бежански статут и кой не.
Който няма основание – обратно.      

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ