spot_img
НачалоНовини50 лв. няма да повишат раждаемостта

50 лв. няма да повишат раждаемостта

Според европейско проучване между 50 и 60 на сто от младите мъже нямат желание да създават семейство и да имат деца до 35-годишна възраст. Това съобщи д-р Султанка Петрова, председател на Националната женска организация на ВМРО в Плевен по време на кръгла маса за проблемите със стерилитета.
Форумът бе организиран от сдружение „Зачатие“ и община Плевен. Много млади хора у нас отлагат във времето създаване на семейство и деца, което е една от причините за възникване на репродуктивни проблеми при двойките, посочи Магдалена Русанова от сдружението.

Сред основните засегнати теми бе за общинските фондове за асистирана репродукция. Султанка Петрова обясни важността от подпомагане на българските семейства с такива проблеми. Това ще спомогне да се овладее демографската криза в България.
В тази връзка председателката на НЖО припомни, че първият такъв фонд е създаден от община Русе. Инициативата е на общинския съветник и заместник-председател на ВМРО Искрен Веселинов през 2008 година. Такава практика е въведена в София, Бургас, Велико Търново, Стражица и други по-малки общини, допълни Петрова.
Повече информация за дейността на Женската организация на ВМРО може да намерите тук.
Демографската програма на ВМРО „България 2050“ може да прочетете тук.
ПОВЕЧЕ ПО ТЕМАТА:
Рубриката „Българското семейство“

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ