spot_img
НачалоНовиниД-р Петрова – женското острие на патриотите

Д-р Петрова – женското острие на патриотите

Султанка Петрова е нежното лице на суровата ВМРО. Колкото женствено е излъчването ѝ, толкова твърдо ръководи дамската организация на войводската партия от основаването ѝ преди 12 години.
Така започва портретът на д-р Султанка Петрова, подготвен от в. „Преса“, посветен на новите лица в състава на 43-то Народно събрание
Коя е д-р Петрова през редакторския поглед на медията четете по-долу:
Кръстена е на ямболската си баба по майчина линия. Приличат си не само по името, а и като характер. „Имахме много силна връзка“, признава Султанка. Сега самата тя е баба и двамата ѝ внуци – тригодишният Петър и шестмесечният Теодор, са голямата ѝ слабост. Всяко свободна минутка е с тях. Със съпруга си Петьо са заедно от 30 години. „Рецептата за дълга връзка е много любов и компромиси. При това взаимни компромиси“, отсича Петрова. Половинката ѝ не е член на ВМРО, само симпатизант. В едно семейство двама политици са много, но пък той участва заедно с нея във всички инициативи на националистите.
Една от тях, в чиято основа отново стои Султанка Петрова, е конкурсът „Мис Македонско девойче“. Той е ежегоден, провежда се винаги в края на ноември. Няма изискване за македонски корен на участничките. „Показваме естествената красота на българските момичета“, обяснява Петрова. В тазгодишното осмо поредно издание ще участват над 20 девойки. Чакат ги три тура и нито един не е по бански. Освен в официални и спортни тоалети дамите трябва да дефилират и в носии от 6-те фолклорни области и да знаят за традициите на тази, която представят.
От 12 години жените на ВМРО обличат и спонсорират за абитуриентския бал децата сираци от най-големия дом на Балканския полуостров „Петко Славейков“. Освен за празничното настроение дамите помагат и при подготовката на тези, които желаят да се развиват и да кандидатстват в родните университети. Благодарение на тях над 30 младежи вече учат или са завършили висше образование.
Султанка Петрова също не спира да се усъвършенства. След бакалавърската степен като здравен инспектор тя завършва и специалност „Социални дейности и професионално развитие“, а през 2008 г. защитава докторска дисертация на тема „Същност и дейност на женските организации в България“. Затова трябва да ѝ се доверим, когато се определя като следовник на Екатерина Каравелова.

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ