spot_img
НачалоНовиниВ Секнокос откриха плоча в памет на Горянското движение

В Секнокос откриха плоча в памет на Горянското движение

В навечерието на Деня на българските будители общинският съветник от групата „Патриоти за София“ в Столичния общински съвет Виолета Тодорова направи подарък на училищата в район „Красна поляна“. Тя и представители на ВМРО обиколиха всяко едно училище в района и подариха за празника комплект картини с българските владетели, дело на художника Васил Горанов.
Кампанията продължава през целия месец ноември. Директорите на всяко училище, които желаят да получат от патриотичните комплекти, могат да се свържат централата на ВМРО.
През отминалата седмица членове на ВМРО вече посетиха няколко училища в кв. Ботунец, кв. Бухово и други квартали в столицата, където подариха картини с велики български владетели.
Нека всеки един ученик да знае и помни славната ни история, да се гордее със славното ни минало и да се учи, за да може да имаме и славно бъдеще, споделят организаторите на инициативата.
Припомняме, че преди няколко години ВМРО отпечата ученическо помагало от 30-те години на миналия век, което бе дарявано на кабинетите по история.

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ