Председателят на местната организация на ВМРО – Карлово Светлозар Янков внесе две питания до кмета Емил Кабаиванов.
Въпреки, че ВМРО е част от коалицията, която подкрепя Кабаиванов за трети мандат, от партията заявяват, че внесените въпроси са от изключителна важност и винаги ще бъдат коректив на властта в общината.
Проблемите, за които сезираме кмета, засягат жителите на цялата община, каза Светлозар Янков. Ние от ВМРО недвусмислено показваме, че ще бъдем сериозен и суров коректив на бъдещото управление, а не подкрепяме безусловно когото и да е, допълни още младият националист.
ВМРО поставя въпросите за незаконното строителство на територията на общината, което наслоява напрежение и би могло да доведе до конфликти между различни социални групи. Патриотите питат и за случая със строежа на имот, който се оказва за нуждите на сектата „Свидетели на Йехова“. Във второто си питане от ВМРО искат справка от кмета за съмнителните адресни регистрации, които са предпоставка за манипулиране на изборния резултат.
Пълен текст на двете внесени питания:
До Емил Кабаиванов
Кмет на община Карлово
ПИТАНЕ
От ВМРО – Карлово
Относно: Незаконно строителство на територията на Община Карлово
Уважаеми г-н Кабаиванов,
През последните години прави впечатление застрашителният размер на незаконното строителство върху частни и общински терени.
Никнещите като гъби паянтови постройки, които с течение на времето се обособяват като цели жилищни квартали, оставят у гражданите впечатление, че местната и държавната власт са абдикирали от тези райони и там се шири беззаконие.
Вярвайки в принципите на правовата държава, ние от ВМРО смятаме, че обособяването на такива автономни сами по себе си райони създава непреодолими граници и различия между етнически и социални групи, тъй като собствениците на незаконни жилищни постройки респективно не плащат данъци и такси, ток, вода и други консумативи. Това несправедливо разпределение на права и задължения води до аргументирано недоволство и е предпоставка за конфликти.
Аз, като представител на ВМРО-БНД, следейки отблизо тази засилваща се тенденция и въпреки външния натиск, който се оказва над България във връзка с прилагането на вътрешното законодателство, Ви питам следното:
1. Има ли установено към този момент незаконно строителство на територията на община Карлово и ако има, то предприети ли са някакви действия по събарянето му?
2. На каква фаза е нашумелият казус със строежа на г-н Дисни („Свидетели на Йехова“), който по последни данни беше обявен от РДНСК за незаконен и подлежи на събаряне?
С уважение: Светлозар Янков, председател на ВМРО – Карлово
Второ питане:
До Емил Кабаиванов
Кмет на община Карлово
ПИТАНЕ
От ВМРО – Карлово
Относно: Съмнителна регистрация на жители на Община Карлово
Уважаеми г-н Кабаиванов,
За съжаление практиката показва, че в България съществуват много порочни и некоректни предизборни методи. Отделно от самите изборни машинации се практикуват и няколко вида изборен туризъм.
Една от тези вариации на опорочаване на местния вот е фиктивната регистрация на голям брой хора от други населени места, чиято единствена цел е да упражнят правото си на глас в изборния ден, но не там, където реално живеят, а там, където са тенденциозно и абсолютно фиктивно регистрирани като подкрепят точно определен кандидат.
Това разбира се изкривява и опорочава вота, защото тези „пришълци” нито са живели, нито ще живеят в това населено място, в което са гласували, а налагат волята си над местните жители. По този начин се стига до избор на кметове и съветници, които не са желани и избрани от местното население, но печелят изборната надпревара.
Имайки предвид изключителното значение на местния вот, аз като представител на политическа сила, която всячески се противопоставя на подобни зловредни практики в изборния процес, Ви питам следното:
Има ли от началото на 2015 г. съмнителна регистрация на голям брой хора на един и същ адрес в рамките на Община Карлово?
Моля Ви да ми отговорите, позовавайки се на данни на служба ГРАО, дали в този период от време са регистрирани повече от 5 души на един адрес.
По възможност бих искал да получа същите данни за периода от 2011 г. до 2015 г.
С уважение: Светлозар Янков, председател на ВМРО – Карлово
Авторско право © 2013 ВМРО








