spot_img
НачалоНовиниДори враговете признават подвига на капитан Списаревски

Дори враговете признават подвига на капитан Списаревски

На 20 декември тази година се навършиха 72 г. от героичната смърт на полковник (посмъртно) Димитър Списаревски. По традиция структури на ВМРО почетоха паметта му в с. Долни Пасарел.
След реч на Стефан Грънчаров, организатор на ВМРО за София, цветя и венци бяха поднесени пред паметника на живата торпила, който се намира в центъра на селото. Напомняме, че паметникът е изработен от ВМРО и откриването му се състоя преди година. След церемонията пред паметния знак родолюбците се насочиха към околностите на с. Пасарел, където падат части от тялото на Димитър Списаревски.
Общинският съветник в Костинброд от ВМРО и учител по история Николай Борисов в своята реч обърна внимание на жертвата на Списаревски като пример как трябва да се брани род и Родина.
На мероприятието присъстваха членове и симпатизанти на ВМРО, местната организация в Костинброд, представители на Националния младежки комитет към ВМРО, сдружение „Гургулят“, които всяка година изминават пеша разстоянието до мястото на памет на Димитър Списаревски, представители на патриотични организации и местни жители.

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ