spot_img
НачалоНовиниПетър Колев от Щип: Искаме България да ни признае и да останем...

Петър Колев от Щип: Искаме България да ни признае и да останем тук

Надяваме се, че това място ще се превърне в център на българщината в Македония. Това заявиха от Български културен клуб – Скопие по време на официалното откриване на първия техен офис в Струмица.
Тук нашите сънародници ще могат да съобщават за проблемите, пред които са изправени като българи в Македония. Имаме амбицията да изградим богата библиотека, чрез която всеки желаещ да може да се запознае с българската история и култура. Предвиждаме изложби и представяния на книги, обявиха от българското сдружение.
Представители на ВМРО, водени от председателя Красимир Каракачанов и организационния секретар Юлиан Ангелов, кметове и съветници на общини в България и представители на българското посолството в Македония бяха сред гостите на откриването на клуба.
Подготвената програма започна с тържествено освещаване и приветствена реч от председателя на БККС Лазар Младенов. На коктейл беше представен романът на Ивелин Първанов „Атентаторът“, посветен на дееца на ВМРО Владо Черноземски.
Когато говорим за национално освобождение и обединение, не бива да забравяме борбата за българщината в Македония, коментираха от ВМРО, решили да отбележат националния празник на България пред паметника на Гоце Делчев в Ново село, Щипско.

СВЪРЗАНИ СТАТИИ

ОСТАВИ ОТГОВОР

Въведете своя коментар!
Въведете Вашето име

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

КОМЕНТАРИ