ВМРО ще се бори рисковите райони на София да не се превръщат в гета. Има начини за това. Защото в София има зони и квартали, които са опасни – няма видеонаблюдение, не са добре осветени улиците, не са предприети мерки за пътната безопасност.
Това заяви като приоритет кандидатът на ВМРО за кмет на София Карлос Контрера в ефира на БНТ. Неговата кампания е под мотото „Сигурност и ред“.
Изключително рискова по отношение на кражби и разпространение на наркотици е зоната около Женския пазар – необходимо е 100% видеонаблюдение и усилване на патрулите нощно време, каза още Карлос Контрера.
Той е категоричен, че „Общински полиция“ трябва да осъществява контрол и да бъде пращана и по кварталите, а не само да следи за реда в централните райони на столицата. Контрера напомни и как по предложение на ВМРО „Общинска полиция“ се е заела с проблема във Виетнамските общежития.
Според него трябва да има социални придобивки за работещите в ОП, за да бъдат привлечени служители, защото в момента има недостиг. Например на служителите да бъдат давани общински жилища.
Твърде са либерални и Терзиев, и Хекимян. Вратата за разговори е затворена още отсега, няма как да ги подкрепим на евентуален балотаж, заяви Карлос Контрера в отговор на въпрос дали ВМРО ще подкрепи някой от кандидатите на ДБ или ГЕРБ в София на втори тур.
На изборите 2019 г. подкрепихме Фандъкова на балотажа за кмет с ясния призив да не спечели левият кандидат. И с подкрепата на ВМРО реално не позволихме София да има ляв кмет, обясни той.
Според него разграничението с ГЕРБ в общината от последните месеци стана факт, защото се насложи сериозно напрежение. Още от началото на годината беше видно, че те предпочетоха да прехвърлят националната сглобка на местно ниво – в Столичния общински съвет, и предпочетоха да работят с ДБ и Спаси София, посочи още той.
Помните ли че ГЕРБ и ДБ изтеглиха заем 120 млн. за тротоари. ВМРО не подкрепи това решение, защото нямаше правила за разпределението на средствата. Такива правила още няма, въпреки обещанията. А защо тогава ДБ подкрепиха ГЕРБ – много просто, защото част от парите отидоха при техните районни кметове. Това ли е опозиция, запита Контрера.
Инвестициите в южните районни, предимно управлявани от ДБ, са много повече, отколкото в северните райони на столицата, посочи той.
Вижте интервюто с Контрера във видеото >>>